Psichologinės konsultacijos tėvams

Padrąsinkime ir kantriai lydėkime vaiką iš vaikystės link suaugusio gyvenimo

Prisimenu posakį „Maži vaikai, maži vargai – dideli vaikai, dideli vargai“ Kai auginau vaikus, dažnai pagalvodavau, kokia nesąmonė… Svajodavau, kaip bus gera, kai jie užaugs, galėsime bendrauti, sužinosiu, ko jie nori, kartu galėsime išspręsti visus klausimus.

Ir tik dabar suprantu, ką senolių išmintis byloja.

Gal Jums norisi atsisėsti su savo augančiu vaiku ir nuoširdžiai pabendrauti, būti kantriam ir išmintingam, bet ne visada pavyksta…

Atrodo, viskas turėtų būti taip paprasta, tačiau kartais po paprasto klausimo seka karštas ginčas arba iškyla tylos siena. Vis dažniau išgirstate frazę „Tu manęs nesupranti“ arba žodį „Nežinau“. Patikėkit, jis tikrai nežino…

Jei pastebėjote, kad vaikas dažnai liūdi, nerimauja, pratrūksta pykčiu,užsidaro savyje, nenori bendrauti ne tik šeimoje, bet ir su bendraamžiais, nenori eiti į mokykla ir pan., nekaltinkite, nemoralizuokite. Pasakykite, kad Jūs matote, kaip jis jaučiasi ir norite jam padėti. Kartais šeimoje emocijos būna labai intensyvios, o ir kantrybės mes suaugusieji turime ne vienodai, nelaukite, ateikite pasikalbėti apie tai, kas Jus neramina ir kaip padėti sau bei Jūsų augančiam vaikui.

Manau, žinote, kaip svarbu kantriai, kartu su vaiku pereiti šį paauglystės laikotarpį. Kviečiu bendradarbiauti, jeigu jaučiate, kad šiuo metu Jūsų augančiam vaikui reikia psichologinių žinių apie jį patį, apie jausmus, bendraamžius, jeigu matote, kad Jam sunku išsiaiškinti savo norus bei kurti ateities planus, paskatinkite, padrąsinkite ir pamokykite jį savo pavyzdžiu. Kitaip sakant, kai mums skauda dantį einame pas stomatologą, kai susilaužome koją kreipiamės į traumatologą, o kai skauda “sielą” ir jausmai apsunkina mūsų kasdienybę?

Dėl konsultacijos geriau susitarti iš anksto, telefonu 8 630 08731 arba el. paštu psichologe.irmina@gmail.com   Konsultacijos trukmė – 50 min. Kaina – 20 eurų.

Psichologė Irmina